MIÓD LEŚNY Z NUTKĄ SPADZIOWĄ
Doskonale łączy w sobie mnóstwo działań prozdrowotnych dla człowieka miodów nektarowych ze zwiększoną aktywnością antybiotyczną i przeciwzapalną miodów spadziowych.
Lecznicze działanie miodu zawdzięczamy znajdującym się w nim białkom, które mają właściwości bakteriobójcze, tak silne, że można je śmiało nazwać naturalnymi antybiotykami.
Powstaje z nektaru roślin miododajnych oraz spadzi iglastej lub liściastej zbieranych przez pszczoły w tym samym czasie. Znajdziemy tu głównie nektary roślin leśnych, na przykład dzikiej róży, borówki, jeżyny, lipy, rumianku, maliny, głogu, dziurawca i ziół.
Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które działają antynowotworowo. Wykazuje działanie antybiotyczne dzięki wysokiej zawartości enzymów, które odpowiadają za właściwości przeciwazpalne.
Jest bogaty w związki azotowe, kwasy organiczne, minerały np. potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez i mamgan, witaminy, olejki eteryczne i flawonoidy.
Składa się głównie z cukrów prostych: glukozy i fruktozy, dzięki czemu jest doskonały w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, sprawdza się przy infekcjach dróg oddechowych, pomaga przy chorobach skóry a długotrwale stosowany wspiera odporność i ogólną kondycję organizmu.
Działa bakteriobójczo. Wzmacnia układ krążenia, serce i układ nerwowy.
Poprawia samopoczucie.
Neutralizuje szkodliwe działanie używek, np. papierosów, kawy, alkoholu.
Wykazuje zdolność blokowania ołowiu.
Powinien znaleźć się w diecie osób pracujących przy komputerze
Bardzo ładnie reguluje procesy trawienia i pomaga przy zaburzeniach ze strony układu pokarmowego.
Zbawiennie wspiera wątrobę.
Jak każdy naturalny miód jest doskonałą alternatywą dla cukru, ponieważ jest dobrym i zdrowszym środkiem słodzącym.
Dodawajmy go jak najczęściej do jogurtu, osłodzi kawę, herbatę oraz kakao,
cudownie osłodzi lemoniadę w upalne dni.
Bardzo dobry do wypieków i deserów ale też wzbogaci smak dań mięsnych i sosów.