Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Miód nawłociowy o wielu cenionych właściwościach

Jest jednym z najbardziej pożądanych miodów, którego właściwości lecznicze mają bardzo szeroki zakres. Miód nawłociowy słynie ze swoich możliwości moczopędnych, przeciwbakteryjnych i rozkurczowych, co doceniają szczególnie mężczyźni chorujący na prostatę. Jednocześnie obniża ciśnienie krwi i poprawia krążenie. Tym samym wpływa korzystnie na ukrwienie kończyn, wspiera drogi oddechowe, nerki i drogi żółciowe. Miód wpływa na skórę, przez co jest cenionym kosmetykiem, lecz także poprawia metabolizm, co docenią osoby będące na diecie.

Właściwości zdrowotne

Nawłoć jako surowiec zielarski ma szerokie zastosowanie w medycynie alternatywnej dzięki działaniu moczopędnemu, odtruwającemu, przeciwzapalnemu i zwiększającemu wydzielania żółci. Farmakologiczna aktywność nawłoci wynika z obecności wielu związków biologicznie czynnych, w tym fenolowych, a szczególnie korzystny jest zidentyfikowany w miodzie nawłociowym kwas ferulowy. Miód nawłociowy działa moczopędnie i żółciopędnie, przeciwzapalnie i rozkurczowo na układ moczowo-płciowy. Polecany jest przy kamicy moczowej, stanach zapalnych układu moczowego, nadciśnieniu, obrzękach, zaburzeniach w oddawaniu moczu i wydzielaniu żółci. Stosowany jest również w leczeniu nieżytów układu oddechowego ze względu na zawartość saponin trójterpenowych oznaczonych w nektarze nawłoci i miodzie nawłociowym.

podano za artykułem mgr inż. Marty Burzyńskiej - Katedra Biochemii i Analizy Żywności, Wydział NAuk o żywności i Żywieniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Pasieka nr 1/2022 str.16 )

Miód Nawłociowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl