Miód lipowy czy akacjowy? Pomagamy w podjęciu decyzji!

Kto nie lubi pysznego miodu? Ten składnik przyda się do słodzenia herbaty, idealnie sprawdzi się również jako dodatek do deserów lub różnych ciast. A trzeba także nadmienić, że omawiany produkt charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi. Nie dość, że będziesz zajadał się pysznościami, to jeszcze wpłyniesz na swoje samopoczucie. Który rodzaj jest jednak lepszy – miód lipowy czy akacjowy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Akacjowy czy lipowy? Każdy z nich posiada inne właściwości!

Aby rozstrzygnąć ten trudny pojedynek należy poznać zalety obu produktów. Jakimi cechami wyróżnia się miód akacjowy? Przede wszystkim jest on bardzo słodki, więc cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Warto również zwrócić uwagę na jego kwiatowy zapach – mocny oraz jednocześnie bardzo przyjemny. To wszystko sprawia, że miód ten jest po prostu przepysznym smakołykiem. Jednak najważniejsze jest jego lecznicze działanie.

Musisz wiedzieć, że miód akacjowy potrafi skutecznie ukoić zszargane nerwy. Jest to też składnik, który wzmacnia organizm człowieka – oddziałuje na układ krążenia i naczynia wieńcowe oraz stabilizuje ciśnienie krwi. A to jeszcze nie koniec, ponieważ produkt ten przydaje się przy zaburzeniach przewodu pokarmowego. Możesz go również wykorzystać przy leczeniu chorób skórnych, a także do zniwelowania bólu gardła czy pozbycia się uporczywego kaszlu. Mówiąc krócej – posiada tak wiele zalet, że ciężko je opisać w jednym artykule! Czy jednak miód akacjowy jest lepszy od lipowego?

Jaki miód powinieneś wybrać? Lipowy także ma wiele do zaoferowania

Poznałeś już właściwości miodu akacjowego, jednak jego lipowy odpowiednik również ma wiele do zaoferowania. Co na przykład? To bardzo dobre źródło energii, ponieważ na 100 gram tego produktu przypada około 300 kalorii. Miód ten jest więc dobrym rozwiązaniem, gdy zmagasz się z przemęczeniem. Pomoże również w walce z chorobą, bo przyczyni się do obniżenia gorączki. Jeśli zaś borykasz się z dużym poziomem stresu, to regularne spożywanie miodu lipowego na pewno sprawi, że odnajdziesz wewnętrzny spokój.

Miód lipowy czy akacjowy? Wybór należy do Ciebie

Jak zapewne zauważyłeś, oba produkty posiadają naprawdę wiele zalet. Są też w pewien sposób do siebie podobne, bo to skuteczne środki do walki ze zmęczeniem. Dzięki nim uporasz się też z bezsennością oraz uspokoisz skołatane nerwy. Lista pozytywnych cech jest jednak kilka razy dłuższa, więc z łatwością dostosujesz konkretny miód do swoich wymagań. Akacjowy czy lipowy? Każdy jest wart swojej ceny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl